[regulamin]

Dorota Ponczek (21.09.2016)

plakat_liga.png

mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg.jpgDrużynowa Liga Gier przygotowana i prowadzona przez uczniów Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum pod kierunkiem Pani Doroty Ponczek ma formę turnieju międzyszkolnego, który odbywa się w pięciu sesjach.

W turnieju biorą udział drużyny z gdańskich szkół podstawowych.

Projekt finansuje Fundacja mBanku w ramach akcji mPotęga.

Partnerem akcji jest Centrum Gier Rebel.

Agata Kożuszek (01.09.2016)

mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

Od 2016 r. jest to program ogólnopolski, skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób.

U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.

Granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł przyznawane są w dwóch kategoriach:

• dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych.

• dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszej i drugiej edycji programu wsparliśmy grantami 94 szkoły i organizacje pozarządowe. Prowadzone przez nie projekty dotarły do blisko 16 tys. uczniów i rodziców.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mPotega.pl