4 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w części obchodów 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Społeczność GAG wybrała się tego dnia na Plac Solidarności. Na miejscu nauczyciele - Pani Dorota Gąsiorowska, Pani Katarzyna Tomaszek i Pan Bartłomiej Kulas przybliżyli naszym gimnazjalistom jak doszło do historycznych wydarzeń z dnia 4 czerwca i jakie było ich znaczenie. Omówiono protesty z grudnia 1970 r., powstanie Solidarności, okres Stanu Wojennego, warunki życia w latach 80-tych, obrady Okrągłego Stołu, kampanię wyborczą i wyniki wyborów kontraktowych z 1989 roku oraz ich następstwa - utworzenie rządu Tadeusza Mazowieckiego i reformy gospodarcze autorstwa Leszka Balcerowicza oraz objęcie urzędu Prezydenta RP przez Lecha Wałęsę.
Uczniowie udali się następnie do Europejskiego Centrum Solidarności, a potem ponownie na Plac Solidarności, gdzie w samo południe wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

[galeria]

Dorota Gąsiorowska, Katarzyna Tomaszek, Bartłomiej Kulas (06.06.2019)

 

Wczoraj odbyły się tradycyjne już Autonomiczne Zawody Lekkoatletyczne. Tego dnia klasy 7 i 8 GASP oraz 3 GAG bawiły się i rywalizowały na Stadionie Lekkoatletycznym w Sopocie. Uczniowie konkurowali w pchnięciu kulą, biegach, skokach wzwyż i w dal, a dyscypliną zamykającą była sztafeta. Pogoda nam dopisała. Bawiliśmy się świetnie!

[galeria]

Paweł Andrzejczuk (26.05.2019)

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas absolwentka GAG, Julia Stankiewicz. Julia studiuje inżynierię lotniczą i kosmiczną na Uniwersytecie w Manchesterze. Opowiedziała nam o swoim kierunku i o studiowaniu zagranicą, a także o swoim stażu w firmie Rolls-Royce. Nasi uczniowie mieli również pytania o Stypendium Fahrenheita, z którego Julia miała możliwość skorzystać. Dziękujemy za wizytę!

[galeria]

Paweł Andrzejczuk (8.05.2019)