Podczas zajęć z biologii doświadczalnej uczniowie Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej mieli okazję uczestniczyć w pokazie izolacji DNA z truskawek, który to przeprowadziła Weronika Wysocka - uczennica 3 klasy Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum. Dla wszystkich obecnych było nie lada przeżyciem ujrzenie na własne oczy kwasu deoksyrybonukleinowego, który nazywany jest potocznie "cząsteczką życia".

[galeria]

Michał Lisowski (14.12.2017)

Aktywni Społecznie nie ustają w działaniu. W tym miesiącu, z inicjatywy Zuzi Dzwilewskiej, rozpoczęliśmy współpracę ze świetlicami onkologiczną i nefrologiczną przy szpitalu dziecięcym na Dębinkach. W Mikołajki dziewczęta (Zuzia, Zosia, Kornelia i Emilia) odwiedziły przebywające tam dzieci. Przyniosły wiele uśmiechu przekazując im zebrane w szkole pluszowe misie. Ponadto dziewczyny spędziły czas z dwiema pacjentkami - swoimi rówieśniczkami - rozmawiając i bawiąc się przy grze w kalambury.

Kolejną wizytę u osób niepełnosprawnych odbyły Julia, Magda, Tamara i Amelia rozkręcając dla nich imprezę karaoke. Były tańce, śpiewy i swawole. U seniorów natomiast działalność rozpoczęła Grupa Wywiadów czyli Aleksy, Wiktoria, Marta, Marysia i Judyta. Przeprowadzili oni indywidualne rozmowy z seniorami poruszając czasy ich dzieciństwa i młodości. Na efekty ich pracy w postaci pisemnych relacji czekamy z niecierpliwością. Miały też miejsce znane i lubiane przez seniorów "gry logiczne".​

[galeria]

Piotr Dudulewicz (08.12.2017)

W związku z tym, iż nastąpiła pomyłka w publikacji zestawu pytań, poniżej prawidłowe zagadnienia. Zestawy należy oddać do 15 grudnia.

[klasa II]
[klasa III]

Powodzenia!

orota Dunst-Drywa (06.12.2017)