Z przyjemnością informuję, że Drużyna Matematyków GAG wygrała Międzyregionalny Nadfinał Meczów Matematycznych pomiędzy najlepszymi drużynami z Poznania, Wrocławia i Gdańska. W Poznaniu odnieśliśmy pewne zwycięstwo 27:22:22, czego świadkami byli najbardziej wierni  kibice naszej Drużyny.
Ten wspaniały sukces  wywalczyła Drużyna w składzie: Juliusz Banecki – kapitan Drużyny, Natalia Beldegrin, Maksymilian Grzelak, Mikołaj Kot, Tomasz Kowara, Ignacy Kucharski, Natalia Idziak, Jan Staszak, Martyna Szarek, Antoni Rygulski oraz zawodnicy, którzy reprezentowali szkołę w poprzednich meczach: Mikołaj Dołżycki, Jakub Grochocki, Michał Warmbier i Maja Zapaśnik.
Brawo!

[galeria]

Dorota Ponczek (17.06.2018)

W czwartek 26 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim nasza szkolna drużyna Ułamek Gdańsk zmierzyła się z Gimnazjum Katolickim w Gdyni podczas finału Pomorskich Meczów Matematycznych. Pomimo drobnych komplikacji komunikacyjnych pełna zapału drużyna i wierni fani dotarli  na miejsce zmagań. Po krótkiej naradzie i omówieniu strategii zawodnicy udali się do sali wykładowej, gdzie rzetelnie rozwiązywali zadania łamiące najbystrzejsze umysły. Pozostali wysłuchali ciekawego wykładu z kryptologii
i niecierpliwie czekali na rozgrywkę.
Po godzinie 11 matematycy ruszyli do boju. Rozwiązania zadań prezentowane przez Autonomik były zwięzłe i wyczerpujące temat, za każdym razem oceniane na maksymalną liczbę punktów. Na szczególną uwagę zasłużyło wystąpienie kapitana drużyny. Swoje rozwiązanie Julek przedstawił z taką swobodą i pewnością siebie, że wzbudził niekłamany zachwyt zarówno jurorów, jak i publiczności.
Chociaż drużyna z Gdyni bardzo się mobilizowała, wygraliśmy w imponującym stylu
z wynikiem 40 : 26. Zgarnęliśmy dyplom i piękny puchar, tym samym dostając się do Nadfinału, który odbędzie się w czerwcu w Poznaniu. Czekamy na kolejne sukcesy!

Marianna Palka (07.05.2018)

Za nami XIX edycja ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego SPRACHDOKTOR 2018. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. uczestników w całym kraju, w województwie pomorskim konkurs pisało 15 szkół i 296 uczniów, w tym pięcioro uczniów klas III GAG. Z przyjemnością informujemy, że cała piątka zajęła bardzo wysokie miejsca w województwie pomorskim oraz w kraju. Oto wyniki tych, którzy potwierdzili swoje kompetencje językowe walcząc o tytuł Sprachdoktora.

imię i nazwisko ucznia miejsce w województwie nagroda
Weronika Jakimczyk 5 dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
Julia Janicka 8 dyplom za uzyskanie dobrego wyniku
Maja Wawrzonowska 12  
Maria Daniluk 15  
Aleksander Rossa 18  

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników!

Edyta Smolińska (10.04.2018)