Bardzo groźnym aspektem uwodzenia online jest to, że te relacje naśladują pozytywne znajomości. Sprawca angażuje się w zdobywanie zaufania dziecka i budowanie z nim bliskiego kontaktu – udaje przyjaciela, jest zawsze dostępny, ma takie same zainteresowania, chwali i komplementuje, zawsze staje po stronie dziecka. Wykorzystuje wiele sposobów, żeby dziecko czuło się wyjątkowe, ważne i wyróżnione.

Uwodzenie dzieci w Internecie zgodnie z polskim prawem jest przestępstwem.

Więcej o kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na jej stronie http://uwaznirodzice.pl/ , a dowiecie się tam Państwo, czym jest uważne rodzicielstwo i dlaczego warto budować bliskie relacje z własnym dzieckiem.

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (05.12.2017)

Pierwszą zasadą komunikacji z nastolatkiem jest cierpliwe słuchanie. Nic nie mówiąc, nie ponaglając, nie zajmując się w tym czasie niczym innym. To trudne, gdy różne rady i komentarze same cisną się nam na usta. Młodzi ludzie często nie chcą nic usłyszeć, chcą się tylko wypowiedzieć… Zachęcam Państwa do zapoznania się z krótkim artykułem, w którym zostały zebrane najważniejsze zasady w relacji rodzic-nastolatek:

https://www.deon.pl/inteligentne-zycie/wychowanie-dziecka/art,286,jak-rozmawiac-z-nastolatkiem-17-zasad.html

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (15.11.2017)

„Zdrowa sobota” to możliwość udziału w interesujących spotkaniach edukacyjnych, dotyczących ważnych współczesnych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi, pozwalających zmniejszyć napięcie i stres. Rodzicom szczególnie polecam udział w wykładzie, pt. „Talent czy wysiłek? Dlaczego promujemy kulturę talentu zamiast doceniać wytrwałość?”, natomiast młodzieży udział w warsztatach „Jak rywalizację przenieść do własnego życia”. Wydarzenie odbędzie się 28 października w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu. Wstęp jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.swps.pl/strefa-rodzica/wydarzenia/gdansk/16542-zdrowa-sobota-28-10-2018?smclient=e8a5a74a-c7f8-47bf-9cb5-c221e3555ec6&smconv=1850c3b2-da7b-4905-863a-ffd78b33fab5&smlid=3&utm_source=salesmanago&utm_medium=mailing&utm_campaign=event_sop

Barbara Darmorost - pedagog, doradca zawodowy (19.10.2017)