Zachęcam Państwa do przeczytania ciekawego artykułu, w którym autor udowadnia, że aby odnieść w życiu sukces trzeba szlifować swój talent przez co najmniej 10 tysięcy godzin. Czy to wystarczy?

http://wyborcza.pl/1,76842,6432323,Tajemnica_sukcesu_Gatesa__Kubicy_i_Mozarta.html

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (12.01.2018)

Bardzo groźnym aspektem uwodzenia online jest to, że te relacje naśladują pozytywne znajomości. Sprawca angażuje się w zdobywanie zaufania dziecka i budowanie z nim bliskiego kontaktu – udaje przyjaciela, jest zawsze dostępny, ma takie same zainteresowania, chwali i komplementuje, zawsze staje po stronie dziecka. Wykorzystuje wiele sposobów, żeby dziecko czuło się wyjątkowe, ważne i wyróżnione.

Uwodzenie dzieci w Internecie zgodnie z polskim prawem jest przestępstwem.

Więcej o kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na jej stronie http://uwaznirodzice.pl/ , a dowiecie się tam Państwo, czym jest uważne rodzicielstwo i dlaczego warto budować bliskie relacje z własnym dzieckiem.

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (05.12.2017)

Pierwszą zasadą komunikacji z nastolatkiem jest cierpliwe słuchanie. Nic nie mówiąc, nie ponaglając, nie zajmując się w tym czasie niczym innym. To trudne, gdy różne rady i komentarze same cisną się nam na usta. Młodzi ludzie często nie chcą nic usłyszeć, chcą się tylko wypowiedzieć… Zachęcam Państwa do zapoznania się z krótkim artykułem, w którym zostały zebrane najważniejsze zasady w relacji rodzic-nastolatek:

https://www.deon.pl/inteligentne-zycie/wychowanie-dziecka/art,286,jak-rozmawiac-z-nastolatkiem-17-zasad.html

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (15.11.2017)