Przed uczniami kończącymi szkołę podstawową oraz gimnazjum kwiecień jest miesiącem intensywnej pracy powtarzania i utrwalania wiedzy. Gorąco polecam i zachęcam wszystkich zainteresowanych do skorzystania z darmowych wideolekcji z matematyki, które znajdują się na stronie: https://pistacja.tv/

Dla chętnych, którzy chcą sprawdzić się jeszcze przed egzaminem gimnazjalnym i ósmoklasisty, proponuję rozwiązywanie zadań live z matematyki, które już 2 kwietnia o godz. 18.00 na kanale www.youtube.com/pistacjamatematyka

Barbara Darmorost - pedagog, doradca zawodowy (28.03.2019r.)

Zachęcam Państwa do przeczytania ciekawego artykułu, w którym autor udowadnia, że aby odnieść w życiu sukces trzeba szlifować swój talent przez co najmniej 10 tysięcy godzin. Czy to wystarczy?

http://wyborcza.pl/1,76842,6432323,Tajemnica_sukcesu_Gatesa__Kubicy_i_Mozarta.html

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (12.01.2018)

Bardzo groźnym aspektem uwodzenia online jest to, że te relacje naśladują pozytywne znajomości. Sprawca angażuje się w zdobywanie zaufania dziecka i budowanie z nim bliskiego kontaktu – udaje przyjaciela, jest zawsze dostępny, ma takie same zainteresowania, chwali i komplementuje, zawsze staje po stronie dziecka. Wykorzystuje wiele sposobów, żeby dziecko czuło się wyjątkowe, ważne i wyróżnione.

Uwodzenie dzieci w Internecie zgodnie z polskim prawem jest przestępstwem.

Więcej o kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na jej stronie http://uwaznirodzice.pl/ , a dowiecie się tam Państwo, czym jest uważne rodzicielstwo i dlaczego warto budować bliskie relacje z własnym dzieckiem.

Barbara Darmorost – pedagog, doradca zawodowy (05.12.2017)